Udział w AukcjiJak licytować?

Wszystkie dzieła wystawione na aukcji znajdują się na stronie internetowej www.da.dnagallery.pl oraz w katalogu dostępnym w .pdf. Przy każdym zdjęciu znajdzie się numer - będzie to pozycja aukcyjna każdego licytowanego obrazu.

Osobiście na sali aukcyjnej

Zarejestruj się na stronie (po lewej stronie) lub przed rozpoczęciem licytacji w Galerii DNA przy ul. Powstańców Śląskich 95 (Sky Tower, parter) we Wrocławiu na co najmniej 20 minut przed rozpoczęciem aukcji. Wchodząc na salę aukcyjną należy posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. Przy rejestracji w punkcie pobieramy numer do licytacji, tzw. lizak aukcyjny. Na sali aukcyjnej w czasie licytacji obserwujemy ekran, na którym pojawiają się obiekty. Aukcjoner będzie licytował od ceny wywoławczej postępując zgodnie z tabelą, którą znajduje się w regulaminie. Jeśli akceptujemy kwotę podaną przez aukcjonera, podnosimy swój lizak aukcyjny. Jeśli licytacja skończy się na Tobie, wygrałeś. Zostaniesz wtedy poproszony o powtórne podniesienia swojego numeru i zgłoszenie się do punktu po zakończeniu aukcji.

Na portalu Onebid.pl

Jeżeli nie możesz wziąć udziału w aukcji stacjonarnej, zachęcamy do licytacji na portalu Onebid.pl - 52 Aukcję Sztuki Współczesnej znajdziesz pod tym linkiem. Aukcja internetowa jest połączona z licytacją na sali i dzieje się równocześnie. Aby licytować wybrane dzieła online wystarczy założyć bezpłatne konto na potalu Onebid i przystąpić do licytacji w piątek 4 grudnia 2020 r. o godz. 19:00.

Przez telefon

To forma licytacji na żywo przez telefon razem z naszym pracownikiem, który reprezentuje kupującego na sali. Należy zarejestrować się na stronie (po lewej stronie) oraz wypełnić Zlecenie Licytacji i przesłać najpóźniej do 4 godzin przed aukcją. Można także zgłosić chęć tej formy licytacji kontaktując się z nami telefonicznie pod numerem 696 972 801 na co najmniej 4 godziny przed aukcją. Na jednym formularzu Zlecenia Licytacji można wskazać do licytacji kilka obiektów. W czasie aukcji pracownik Domu Aukcyjnego zadzwoni tuż przed licytacją wskazanych obiektów i będzie na żywo informował jak przebiega licytacja i jaką sumę należy zaproponować, żeby wygrać licytację danego obiektu. Po licytacji pracownik musi się rozłączyć, ale skontaktuje się telefonicznie lub mailowo w ciągu 24 godzin aby ustalić szczegóły płatności i odbioru obiektu.

Zlecenie licytacji pracownikowi Galerii DNA

Jeżeli nie możesz wziąć udziału w aukcji osobiście, internetowo lub telefonicznie, możesz zlecić to naszemu pracownikowi - wystarczy określić sumę do jakiej chcemy licytować konkretne dzieła, a wówczas w czasie aukcji nasz pracownik na sali będzie licytował w imieniu Nabywcy. Wysokość zlecenia licytacji jest poufna. Wystarczy, zarejestrować się na stronie (po lewej stronie) oraz wypełnić Zlecenie Licytacji i przesłać najpóźniej na 4 godziny przed aukcją. W formularzu Zlecenia Licytacji należy wpisać i określić sumy do jakich chcemy licytować dany obiekt. Na jednym formularzu Zlecenia Licytacji można wskazać do licytacji kilka obiektów. Można także zgłosić chęć licytacji wybranych obiektów kontaktując się z nami telefonicznie pod numerem 696 972 801 na co najmniej 4 godziny przed aukcją. Informację o wygranej lub przegranej licytacji Nabywca otrzyma w ciągu 24 godzin po zakończeniu aukcji.

Płatność i odbiór

Po aukcji w ciągu 5 dni roboczych należy uregulować należności. Do wylicytowanej kwoty zostanie doliczona opłata aukcyjna w wysokości 15%. Płatności można dokonać bezpośrednio po aukcji w punkcie rejestracji, z którego był pobierany numer aukcyjny. Płatność następuje gotówką lub kartą. Płatności i odbioru dzieła można również dokonać w Galerii DNA podczas kolejnych 5 dni roboczych lub w przypadku wylicytowania dzieła internetowo - przelewem na konto w PKO BP 54 1020 5242 0000 2702 0252 0179.
Jeśli uczestnik Aukcji nie może osobiście odebrać wylicytowanego dzieła, należy skontaktować się z naszym pracownikiem pod numerem +48 696 972 801 w celu ustalenia kosztów przesyłki kurierskiej.