Udział w AukcjiJak licytować?

Wszystkie obiekty wystawione na aukcji znajdują się na stronie internetowej www.dnagallery.pl w zakładce AUKCJE oraz w katalogu dostępnym w .pdf. Przy każdym obiekcie jest numer, jest to pozycja aukcyjna każdego z obiektów będących przedmiotem licytacji.

Osobiście na sali aukcyjnej

Zarejestruj się na stronie www lub przed rozpoczęciem licytacji w wyznaczonym punkcie, na co najmniej 20 minut przed rozpoczęciem aukcji. Rejestrując się i wchodząc na salę aukcyjną należy posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. Przy rejestracji w punkcie pobieramy numer do licytacji, tzw. lizak aukcyjny. Na sali aukcyjnej w czasie licytacji obserwujemy ekran, na którym pojawiają się obiekty. Aukcjoner będzie licytował od ceny wywoławczej postępując zgodnie z tabelą, którą znajduje się w regulaminie. Jeśli akceptujemy kwotę podaną przez aukcjonera, podnosimy swój lizak aukcyjny. Jeśli licytacja skończy się na Tobie, wygrałeś. Zostaniesz wtedy poproszony o powtórne podniesienia swojego numeru i zgłoszenie się do punktu po zakończeniu aukcji.

Przez telefon

To forma licytacji na żywo przez telefon razem z naszym pracownikiem, który reprezentuje kupującego na sali. Należy zarejestrować się na stronie www oraz wypełnić Zlecenie Licytacji i przesłać wraz z skanem dowodu tożsamości, najpóźniej 24 godziny przed aukcją. Można także zgłosić chęć tej formy licytacji kontaktując się z nami telefonicznie pod numerem 71  307 00 36 na co najmniej dwa dni przed aukcją. Na jednym formularzu Zlecenia Licytacji można wskazać do licytacji kilka obiektów. W czasie aukcji pracownik Domu Aukcyjnego zadzwoni tuż przed licytacją wskazanych obiektów i będzie na żywo informował jak przebiega licytacja i jaką sumę należy zaproponować, żeby wygrać licytację danego obiektu. Po licytacji pracownik musi się rozłączyć, ale skontaktuje się telefonicznie lub meilowo w ciągu 24 godzin aby ustalić szczegóły płatności i odbioru obiektu.

Za pośrednictwem naszego pracownika

Wybierając konkretne obiekty, wystarczy określić sumę do jakiej chcemy licytować, a wówczas w czasie aukcji nasz pracownik na sali będzie licytował w imieniu Nabywcy. Wysokość zlecenia licytacji jest poufna. Wystarczy, zarejestrować się na stronie www oraz wypełnić Zlecenie Licytacji i przesłać wraz ze skanem dowodu tożsamości, najpóźniej 24 godziny przed aukcją. W formularzu Zlecenia Licytacji wpisać i określić sumy do jakich chcemy licytować dany obiekt. Na jednym formularzu Zlecenia Licytacji można wskazać do licytacji kilka obiektów. Można także zgłosić chęć licytacji wybranych obiektów kontaktując się z nami telefonicznie pod numerem 790 225 790 na co najmniej dwa dni przed aukcją. Informację o wygranej lub przegranej licytacji Nabywca otrzyma w ciągu 24 godzin po zakończeniu aukcji.

Płatność i odbiór

Po aukcji w ciągu 5 dni roboczych należy uregulować należności. Do wylicytowanej kwoty zostanie doliczona opłata aukcyjna w wysokości 15%. Płatności można dokonać bezpośrednio po aukcji w punkcie rejestracji, z którego był pobierany numer aukcyjny. Płatność następuje gotówką lub kartą. Płatności i odbioru dzieła można również dokonać w Galerii DNA podczas kolejnych 5 dni roboczych lub przelewem na konto w PKO BP 82 1020 5242 0000 2102 0298 3823Jeśli uczestnik Aukcji nie może osobiście odebrać, należy skontaktować się z naszym pracownikiem pod numerem +48 790 225 790. Niestety nie wszystkie obiekty można wysłać kurierem, ze względu na złożone kwestie związane z ubezpieczeniem przesyłki.